„Makaronų tiltai 2020“

Atgal

„Makaronų tiltai 2020“

  2020-02-14

Vasario 14 d. Vandžiogalos gimnazijoje vyko nacionalinio čempionato „Makaronų tiltai 2020“ atrankos etapas. Jame dalyvavo 13 komandų iš penkių Kauno rajono gimnazijų.
Renginio pradžioje dr. Gintautas Ambrasas, Statybos valdymo ir nekilnojamo turto katedros docentas, papasakojo apie tiltų statybą ir jų konstrukcijas, įtempimus bei gniuždymus.
Po paskaitos visos keturių mokinių komandos per 45 minutes iš 400 g spagečių ir keturių plastilino gabalėlių turėjo sukonstruoti tiltą, kuris išlaikytų kuo didesnę apkrovą. Pagal reikalavimus, tiltas turėjo būti ne ilgesnis nei 420 mm, ne platesnis nei 100 mm ir ne aukštenis nei 200 mm. Visi tiltai buvo pasverti ir išmatuoti, o tada išbandomi: tilto centre buvo palaipsniui kabinami svoriai iki tol, kol tiltas subyrėdavo...
Pirmąją vietą laimėjo 4 kg svorį  išlaikęs tiltas (pats tiltas svėrė 331g). Jį sukonstravo Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos komanda „ĮTEMPIS“. Ši komanda gavo oficialų kvietimą dalyvauti respublikiniame ture. Linkime jiems sėkmės garsinant Kauno rajoną!
Antroji vieta atiteko komandai „AKADEMIKĖS“ iš Domeikavos gimnazijos. Jų tiltas atlaikė 3 kg svorį (tiltas svėrė 386 g). Trečiąją vietą užėmė komanda „KOMANDA X“ iš Raudondvario gimnazijos . Jų tiltas taip pat atlaikė 3 kg svorį , tačiau svėrė 24 g daugiau negu Domeikavos gimnazijos – 410 g.
Vandžiogalos gimnazijos komanda „600G“ iškovojo garbingą ketvirtąją vietą. Jų tiltas atlaikė 2 kg, svėrė 325g.
Nacionalinio mokinių čempionato „Makaronai 2020“ atrankinį (rajono) turą organizavo Virginija Vaitkuvienė, Vandžiogalos gimnazijos fizikos mokytoja metodininkė. Jai talkino Virginijus Karmonas, Domeikavos gimnazijos fizikos mokytojas metodininkas, ir dr. Gintautas Ambrasas, VGTU Statybos valdymo ir nekilnojamo turto katedros docentas.
Dėkojame mokyklų komandoms, aktyviai dalyvavusioms čemponate ir sakome: „Iki pasimatymo kitais metais!”
Virginija Vaitkuvienė, Vandžiogalos gimnazijos fizikos mokytoja metodininkė