Mūsų pasirinkimai kuria planetos rytojų.
2026-03-20
Kovo 20 d. Neveronių gimnazijoje vyko Kauno regiono geografijos, gamtos mokslų mokytojų ir 8-12 kl. mokinių konferencija, skirta Žemės dienai – „Žemė ir mes: tvarumo iššūkiai ir sprendimai“. Renginį pradėjo I gimnazijos klasės mokinių spektaklis „Pažangos kaina“ (mokytoja Audronė Joana Rainienė), o dalyvius pasveikino direktorė Danguolė Marmienė, pabrėžusi tvarumo ir atsakomybės už aplinką svarbą.
Pirmąjį pranešimą „Žemė ir mes“ skaitė mokytoja Laima Pyragienė, apžvelgdama žmogaus daromą žalą gamtai ir kviesdama ieškoti tvarių sprendimų. Konferencijos metu mokiniai pristatė įvairius pranešimus, kuriuos vienijo bendra idėja – kaip mažinti žmogaus poveikį aplinkai ir kurti tvaresnę ateitį. Buvo kalbama apie atliekų mažinimą ir rūšiavimą, vizualinę taršą, mikroplastiko keliamas grėsmes, aplinkai draugiškesnius energijos gamybos būdus, ateities technologijas (Stirlingo variklį, Zėbeko efektą), taip pat pristatyti praktiniai tyrimai ir kūrybinės veiklos – nuo augalinių dažų naudojimo iki augalų tręšimo eksperimentų bei tvarumo taikymo verslumo veiklose.
Konferencijos metu taip pat buvo galima apžiūrėti kūrybinius stendus: „Žemė – mūsų visų maitintoja“ (mokytojas Ovidijus Mikša), „Žemės ir žmogaus sankirta“ (mokytoja Rita Sidkovienė), „Žemės žalioji siena“ (mokytoja Loreta Kavaliauskienė).
Renginį užbaigė kūrybinė užduotis „Pažadu sau ir Žemei“ (mokytoja Regina Bačkytė), kvietusi kiekvieną asmeniškai įsipareigoti saugoti aplinką.
Dėkojame visiems dalyviams už įdomius pranešimus, mokytojams – už mokinių paruošimą, o Neveronių gimnazijos administracijai – už šiltą ir svetingą priėmimą.