Viktorina „Muzikinė pavasario puokštė“

Atgal

Viktorina „Muzikinė pavasario puokštė“

  2026-04-22

Balandžio 22 dieną Kauno rajone jau penktąjį kartą surengta tradicinė 5–6 ir 7–8 klasių mokinių viktorina „Muzikinė pavasario puokštė“, sukvietusi gausų būrį muzikai neabejingų jaunųjų dalyvių. Per kelerius metus renginys nuėjo įdomų kelią – pirmieji du kartai vyko nuotoliniu būdu, vėliau viktorina persikėlė į gyvus susitikimus, o šiemet išsiskyrė dar didesniu mokinių savarankiškumu ir komandiniu darbu.
Mokiniai prie viktorinos jungėsi iš savo ugdymo įstaigų ir, bendradarbiaudami tarpusavyje, sėkmingai įveikė parengtas užduotis. Tai atskleidė ne tik jų muzikines žinias, bet ir gebėjimą dirbti komandoje, savarankiškai priimti sprendimus bei pasitikėti savo jėgomis. Šių metų viktorina išsiskyrė šiuolaikiškais, netikėtais klausimais – pavyzdžiui, dalyviai turėjo atpažinti, ar girdima daina atliekama gyvai, ar sukurta dirbtinio intelekto. Tokios užduotys suteikė galimybę pažvelgti į muziką per šiuolaikinių technologijų prizmę ir skatino mokinius kritiškai mąstyti. Ypač daug emocijų sukėlė Eurovizijai skirtas turas, kuriame puikiai sekėsi šio konkurso gerbėjams. Be to, mokiniai galėjo pasitikrinti muzikos teorijos žinias, lavinti klausą bei atmintį.
5–6 klasių grupėje varžėsi Kauno rajono Vilkijos gimnazijos, Domeikavos gimnazijos, Ežerėlio ir Kulautuvos pagrindinių mokyklų komandos. Pirmąją vietą pasidalijo Vilkijos ir Domeikavos gimnazijų 5 klasės mokiniai, surinkę vienodą procentą teisingų atsakymų. Antrąją vietą iškovojo Ežerėlio pagrindinės mokyklos šeštokai, o trečioji vieta atiteko Kulautuvos pagrindinės mokyklos penktokams.
7–8 klasių grupėje varžėsi dar daugiau komandų – dalyvavo mokiniai iš Piliuonos, Babtų, Raudondvario, Vilkijos, Domeikavos gimnazijų bei Ežerėlio pagrindinės mokyklos. Pirmosiomis vietomis džiaugėsi septintokų komanda „Radziukai“ iš Piliuonos gimnazijos, septintokų komanda „Šypsenėlės“ iš Babtų gimnazijos ir Raudondvario gimnazijos septintokų komanda. Antrąją vietą pasidalino Vilkijos gimnazijos ir Ežerėlio pagrindinės mokyklos septintokų komandos, o trečiąją vietą iškovojo Domeikavos gimnazijos septintokai.
Tokie renginiai rodo, kad muzika išlieka svarbi jaunų žmonių gyvenimo dalis, o kūrybiškai pateiktos užduotys leidžia mokymąsi paversti įtraukiančia patirtimi. „Muzikinė pavasario puokštė“ tampa ne tik žinių patikrinimu, bet ir bendrystės, gerų emocijų bei sveikos konkurencijos švente, kurioje kiekvienas dalyvis gali atrasti savo stiprybes.
Džiugu matyti aktyvius, smalsius mokinius ir juos palaikančius mokytojus, kurie kasmet prisideda prie šios gražios iniciatyvos. Nuoširdžiai dėkojama Kauno rajono menų metodinei grupei bei Kauno rajono švietimo centrui už renginio organizavimą.
Viktorinos organizatoriai tiki, kad viktorina augs, stiprės ir kasmet suburs dar didesnį būrį jaunųjų muzikos mylėtojų. Iki kitų susitikimų!
picture
img02
img03