2026 metų Vasario 26 dieną Babtų gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių dailės olimpiados savivaldybės etapas – diena, kai į vieną erdvę susirinko kūrybiškiausi rajono mokiniai ir jų idėjos. Šių metų olimpiados tema – „Nuo Žemaitės iki Marcės Katiliūtės: moterų kūrybos vizijos“ – pakvietė jaunus kūrėjus pažvelgti į moterų kūrybą ne tik kaip į istorijos faktą, bet kaip į gyvą, šiandien tebevykstantį dialogą.
Mokiniai, kurdami darbus šia tema, turėjo progą pajusti, kad menas gali kalbėti apie patirtis, kurios kartais lieka paraštėse, ir suteikti balsą toms istorijoms, kurios anksčiau buvo mažiau girdimos.
Norėjosi padrąsinti visus dalyvius, kad išdrįso pažvelgti į tokį gilų teminį lauką, kad žengė labai svarbų žingsnį – bandė suprasti, kaip moterų kūrybos patirtys gali susilieti su jų pačių matymu ir šiandiena. Net jei ne kiekvienas darbas tapo laureato darbu, kiekviena drobė, eskizas ar idėja prisideda prie platesnio pokalbio apie kūrybą, lygybę, matomumą ir pagarbą menininkui.
Linkime, kad šios dienos įspūdžiai Babtų gimnazijoje taptų įkvėpimu kurti toliau, nebijoti klausti, eksperimentuoti ir tikėti savo kūrybos verte – nes būtent iš tokių patirčių gimsta stipriausi meniniai keliai.
Štai ir pagrindiniai olimpiados nugalėtojai:
8 kl . grupės nugalėtojai:
I vieta – Erika Petraitytė, Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija, paruošusi mokytoja Aušra Urbikienė.
II vieta – Urtė Stasiulevičiūtė, Kauno r. Babtų gimnazija, paruošusi mokytoja Sigita Podeckienė.
III vieta – Mėja Alsytė, Kauno r. Babtų gimnazija, paruošusi mokytoja Sigita Podeckienė.
9-10 kl. grupės nugalėtojai:
I vieta – Justė Grigonė, Kauno r. Raudondvario gimnazija, paruošęs mokytojas Ramūnas Pranskūnas.
II vieta – Deividas Juška, Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla, paruošusi mokytoja Daiva Sasnauskienė.
III vieta – Laura Vaičiulytė, Kauno r. Domeikavos gimnazija, paruošusi mokytoja Liudmila Karmonienė.
11-12 kl. grupės nugalėtojai :
I vieta – Emilija Erentaitė, Kauno r. Domeikavos gimnazija, paruošusi mokytojai Liudmila Karmonienė.
II vieta- Vanesa Tamulytė, Kauno r. Raudondvario gimnazija, paruošęs mokytojas Ramūnas Pranskūnas.
III vieta - Dominika Šorochovaitė, Kauno r. Babtų gimnazija, paruošusi mokytoja Sigita Podeckienė.
III vieta - Skaistė Paulikaitė, Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija, Paruošęs mokytojas Linas Zizas.
Į Lietuvos mokinių dailės olimpiados šalies etapą siunčiama Karina Dulinskaitė, Kauno r. Neveronių gimnazijos 9 klasės mokinė, paruošusi mokytoja Rita Sidkovienė
Sveikiname visus dalyvius ir nugalėtojus!