SKATINO SENJORŲ SAVANORIAVIMĄ

Atgal

SKATINO SENJORŲ SAVANORIAVIMĄ

  2023-01-17

Kauno rajono Trečiojo amžiaus universitetas (TAU) kartu su partneriais iš Latvijos, Nyderlandų, Slovėnijos ir Bulgarijos dvejus metus vykdė projektą, kuris skatino vyresnio amžiaus žmones imtis savanoriškos veiklos. Antradienį Raudondvario dvare vyko šio projekto baigiamoji konferencija, kurioje buvo ne tik apžvelgti rezultatai, bet ir apdovanoti aktyviausi senjorai.
Išėję į pensiją vyresnio amžiaus žmonės nori išlikti aktyvūs, gali ir siekia prisidėti savo žiniomis, patirtimi ir darbais prie bendruomenės stiprinimo.
„Šis projektas leido senjorams atrasti naują gyvenimo prasmę bei suteikė galimybę įsitraukti į prasmingą mokymosi visą gyvenimą ir savanorystės veiklą“, – teigė Kauno rajono TAU veiklos koordinatorė Edita Žaromskienė.
Motyvuojančia priemone tapo senjorų apdovanojimų programa, kuri skatino dalyvius savanoriauti įvairiose organizacijose bei už tai sulaukti įvertinimo ir paskatinimo. Pirmieji šios programos apdovanojimai buvo įteikti pernai, gegužės mėnesį. Tada įvertinimo sulaukė 20 senjorų. Šiandien už aktyvią savanorišką veiklą pasveikinti 9: po 4 asmenis iš Kauno ir Klaipėdos rajonų bei vienas iš Marijampolės.
Bronzos medalis įteiktas Marytei Mačiulienei iš Karmėlavos, sidabro Nijolei Laukienei (Zapyškis) ir Rasutei Gustaitienei (Vilkija), o aukso – domeikavietei Genovaitei Marcinkevičienei.
Anot E. Žaromskienės, savanoriška veikla yra puikus būdas nepasiduoti, augti ir tobulėti kaip individams ir bendruomenės nariams.
Renginio dalyvius pasveikinęs ir apdovanojimus įteikęs Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas džiaugėsi senjorų aktyvumu.
„Išėjus į pensiją pasikeičia įprasta žmonių gyvenimo rutina, tad jiems kartais būna sunku pradėti naują gyvenimo etapą. Džiaugiuosi, kad yra tokie projektai, kurie padeda senjorams atrasti naujus pomėgius, juos motyvuoja ir toliau mokytis bei padeda atrasti naujus tikslus – padėti kitiems, būti naudingiems. Ačiū jums už jūsų prasmingą veiklą“, – dėkojo vicemeras bei linkėjo ir toliau neapleisti savanoriškos veiklos.
Nors projektas ir pasibaigė, E.Žaromskienė pažadėjo, kad senjorų apdovanojimų programa bus tęsiama.
Sužinoti daugiau apie projektą galima svetainėje https://gogetaward.eu
img01
img01
img01