Kalėdinė akcija „Būkite pasveikinti“ Kauno rajono mokyklose

Atgal

Kalėdinė akcija „Būkite pasveikinti“ Kauno rajono mokyklose

  2022-12-29

Visą gruodžio mėnesį mėnesį Kauno rajono mokyklų dorinio ugdymo pamokas lankantys 1-12 klasių mokiniai ir jų mokytojai dalyvavo kalėdinėje akcijoje „Būkite pasveikinti“. Pagrindinis šių metų akcijos tikslas – puoselėti mokinių kūrybiškumą ir ugdyti bendruomeniškumą laukiant šv. Kalėdų šventės.
Kauno r. Piliuonos gimnazijoje kalėdinę akciją iniciavo ir vykdė dorinio ugdymo mokytojos Inga Graužinienė ir Joana Uzelman. Jos rašo:
Kauno r. Piliuonos gimnazijoje vyko kalėdinė akcija „Būkite pasveikinti“. Integruotose technologijų - dorinio ugdymo pamokose mokiniai kepė kalėdinius sausainius, dailės - dorinio ugdymo pamokose piešė kalėdinius atvirukus, rašė sveikinimus. Įžiebiant gimnazijos kalėdinę eglutę mokiniai visus vaišino savo keptais, cinamonu, gvazdikėliais, vanile kvepiančiais sausainiais ir arbata. Sveikinimais ir keptais sausainiais mokiniai pradžiugino ir kitus Piliuonos bendruomenės narius: aplankė seniūniją, biblioteką, parduotuvę. Sutiktiems žmonėms dovanojo savo kurtas atvirutes. Kai dovanoji nuotaiką – ji grįžta su kaupu. Mokiniai sulaukė sveikinimo iš Taurakiemio seniūnės Danutės Glinskienės.
img01
Apie Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos mokinių veiklas akcijos metu dalijasi mokyklos bibliotekininkė Eglė Grabauskaitė ir etikos mokytoja Inga Jokubauskienė:
Gruodžio 1 – gruodžio 16 dienomis Garliavos Adomo Mitkaus šeštų ir septintų klasių mokiniai kartu su etikos mokytoja ir bibliotekininke, pilietiškumo mokytoja šventinę nuotaiką kūrė gamindami papuošimus eglutei iš skaitytų žurnalų.
Vienas vertingiausių Šv. Kalėdų laukimo momentų – tai gebėjimas nurimti, susikaupti ir trumpam sustoti, kurti šventę lėtai – rankdarbiai puikiai tinka tokios atmosferos kūrimui. Pagaminti žaisliukai iškeliavo paštu į mokyklos partnerių Augustave, Lenkijoje, mokyklą. Viena svarbiausių šių dienų problemų – gamtos, mūsų žemės išsaugojimas, todėl net ir švenčiant svarbu nepamiršti svarbiausių vertybių. Rankdarbiams pagaminti naudojome jau nereikalingus, perskaitytus, senus žurnalus, bet rezultatas išėjo puikus!
img01
Kaip rašo Vilkijos gimnazijos tikybos vyr. mokytoja Virginija Žiobienė, gimnazijos 3-9 klasių mokiniai su dideliu džiaugsmu atsiliepė į kvietimą dalyvauti akcijoje, kurią organizuoja Kauno r. dorinio ugdymo mokytojų metodiniai būreliai:
Prasidėjus adventui, mokiniai namuose gamino atvirukus, kūrė palinkėjimus. Šiose veiklose atsiskleidė įvairūs mokinių gebėjimai. Vaikai džiaugėsi galėdami prasmingai leisti savo laisvalaikį. Atvirukai buvo skirti gimnazijos mokytojams ir juos pasiekė prieš Kalėdas.
img01
Kulautuvos pagrindinės mokyklos trečiokai kartu su tikybos mokytoja Daiva Milakniene gruodžio 5 dieną taip pat dalyvavo kalėdinėje akcijoje „Būkite pasveikinti“. Mokytoja rašo: Gaminome kalėdinius atvirukus, juos puošėme, kiekvienas savo ranka užrašėme palinkėjimus. Bendras darbas suvienijo, pakėlė nuotaiką, kurią pratęsime toliau dovanodami savo darbelius kitiems bendruomenės nariams.Džiaugiamės galėdami prisijungti prie gražios iniciatyvos.
img01
Kulautuvos 5-10 kl. mokiniai taip pat aktyviai įsijungė į akciją. Kartu su etikos mokytoja Aurelija Maciukaite mokiniai etikos pamokų metu gamino kalėdinius atvirukus, kūrė sveikinimų ir palinkėjimų žodžius ir, belaukdami gražiausių  švenčių, dovanojo juos  mokyklos bendruomenei. 
img01
Prie kalėdinės akcijos prisijungė ir Šlienavos pagrindinės mokyklos mokiniai. Tikybos mokytoja Laima Gužienė džiaugiasi mokinių kūrybiškumu ir noru dalintis:
Visą mėnesį mokiniai kruopščiai gamino atvirukus, rašė linkėjimus ir sveikinimus, gamino žaisliukus iš medžio, iš akmenukų su vašku ir kitų medžiagų, kurie buvo skirti vienišiems seneliams. Gruodžio 12 dieną mokiniai, lydimi muzikos ir tikybos mokytojų, į Všį Kauno Panemunės Socialinės Globos namus nuvežė adventinį koncertą. Ten padovanojo parengtą muzikinę, meninę programą su dainomis, eilėmis ir instrumentine muzika. Seneliai buvo aplankyti, nudžiuginti, apdovanoti, pakalbinti. Įvyko gražūs mainai – mes dovanojome muziką, dainas, dovanas ir nuoširdžius žodžius, o jie – nuoširdžias šypsenas. Visi grįžome namo praturtėję dvasiškai ir pakylėti.
img01
img01
Vienas iš akcijos „Būkite pasveikinti“ uždavinių – mokyti mokinius dalintis kalėdiniu džiaugsmu su kitais ir stiprinti socialinius ryšius bendruomenėje. Ringaudų pradinės mokyklos tikybos mokytoja Julė Vaketienė ypač pabrėžia mokymasi būti dėkingu:
Mokiniai piešė, karpė, klijavo atvirukus ir juose rašė linkėjimus. Paskutinę advento savaitę sveikino mokykloje dirbančius darbuotojus: valgyklos virėjas, bibliotekininkes, valytojas, darželio auklėtojas, mokyklos administraciją. Sveikindami dėkojo už rūpestį ir pagalbą, kurią mokiniai gauna iš suaugusiųjų. Mokiniai akcijos metu mokėsi būti dėkingi.
img01
Prie akcijos prisijungė ir Mastaičių mokyklos-daugiafunkcio centro 1-4 klasių mokiniai su tikybos vyr. mokytoja Loreta Mockevičiene:
1-4 klasių mokiniai Advento metu gamino šventinius atvirukus ir dekoracijas dovanėlėms. Geriausiai pavykę darbeliai buvo nusiųsti į Vilkaviškio vyskupijos kalėdinio atviruko konkursą. Savo rankomis sukurtais darbeliais pasveikino bendruomenės narius: kaimynus, senelius, giminaičius. Lapkričio 30 d surengė Advento rytmetį, kuriame dalyvavo mokyklos administracija, mokytojos, visi mokiniai, pagalbinis personalas. Į svečius atvyko ir tarė žodį Garliavos Švč. Trejybės klebonas Gintaras Urbštas, Kauno rajono tarybos narys Jonas Mykolaitis.
img01
Mokinius akcijai „Būkite pasveikinti“ parengė etikos mokytoja Jūratė Radzevičienė ir tikybos mokytoja Aldona Šidagienė:
Džiaugiamės, jog Garliavos Jonučių progimnazijos 6-8 kl. mokiniai per dorinio ugdymo pamokas pagamino per šimtą Kalėdinių atvirukų. Jie nudžiugino Garliavos Neįgalųjų draugijos narius, Garliavos krizių centro gyventojus, Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus, Garliavos ligoninės pacientus ir Garliavos Švč. Trejybės parapijos gyventojus.
img01
Vandžiogalos gimnazijos 5-8 kl.mokiniai su etikos mokytoja Irena Skališieneta ip pat dalyvavo akcijoje. Mokytoja rašo:
Mokiniai per etikos pamokas gruodžio mėn. su pakilia nuotaika, laukiant švenčių gamino atvirukus. Šioje akcijoje atsiskleidė mokinių kūrybiškumas, bendrystė ir dalijimasis džiaugsmu su kitais. Savo sukurtais darbeliais mokiniai pasveikino kitus bendruomenės narius.
img01
 
Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos mokiniai, vadovaujami tikybos mokytojos Daivos Bruzgienės ir socialinės pedagogės Gintarės Orintienės, gamino atvirutes, kurias vėliau įteikė savo socialiniams partneriams -  Garliavos Jonučių progimnazijai. Gimnazijos  mokiniai ne tik įteikė atvirutes, bet ir pradinių klasių mokiniams pravedė žaismingas pamokas apie Adventą. Mokiniams pabūti mokytoju buvo nauja ir įdomi patirtis.
img01
 
Babtų gimnazijos dorinio ugdymo mokytojų Juliaus Tovtkevičiaus ir Ritos Jakienės teigimu, gimnazijoje vykstanti pilietiškumo akcija „Pagalba Ukrainos kariams“ taip pat galėtų būti laikoma kalėdinės akcijos dalimi, kadangi bendruomenės rišami maskuojamieji tinklai Ukrainos kariams yra tarsi linkėjimas, kad greičiau ateitų taika. Mokytojai rašo:
Babtų gimnazijos bendruomenė aktyviai padeda Ukrainos kariams. Mokiniai ir mokytojai nurišo 3 maskuojančius tinklus. Jie ir surinkti daiktai (konservuotas maistas, šiltos kojinės, pirštinės, šalikai ir t.t.) jau iškeliavo į Ukrainą. Ačiū visiems už supratingumą ir pagalbą. Mes ir toliau tęsiame pilietiškumo akciją"Pagalba Ukrainos kariams". Prisijunkite ir Jūs.
 
img01
 
Lapių pagrindinės mokyklos etikos mokytoja džiaugiasi, kad mokiniai, lankantys etikos pamokas, taip pat nusprendė dalyvauti Kauno rajono bendrojo ugdymo mokyklų kalėdinėje akcijoje „Būkite pasveikinti“:
Pasitarę, vaikai nusprendė, kad norėtų pasidalinti kalėdiniu džiaugsmu ir padovanoti šventinę nuotaiką prekybos centro „Aibė“ ir V. Rožukienės sveikatos priežiūros centro darbuotojoms. Po pamokų vieni kūrė atvirutes ir sveikinimus, kiti gamino kalėdines puokštes, diskutavo apie draugystę, bendravimą. Visi pritarė, kad labai dažnai pamirštame pasveikinti tuos, kurie mums teikia vienokias ar kitokias paslaugas. Atsidėkodami už nuoširdžius ir šiltus sveikinimus, tiek prekybos centro, tiek poliklinikos darbuotojai taip pat pasveikino mokinius, pavaišino saldumynais. Gera dalintis džiaugsmu.
img01
 
Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos 5-10 klasės mokiniai gamino kalėdinius atvirukus ir jais sveikino Ramučių senelių globos namų gyventojus bei Karmėlavos bažnyčioje apsilankusius tikinčiuosius. Etikos mokytoja Renata Valatkienė ir tikybos mokytoja Vilma Garličionok apie mokinių dalyvavimą akcijoje rašo eilėmis:
Dirbom, plušom,
uoliai, kruopščiai,
su žirklutėm ir pieštukais,
su blizgučiais ir klijais,
su teptukais ir dažais,
net su pirštais ir nagučiais,
telefonais ir trintukais,
su spalvotais kamuoliukais
ir su pagalvių pūkais...
O mintim visiems mes siuntėm
palinkėjimus gražius,
švęst Kalėdas džiugiai kvietėm
ir sutikt Naujus metus!
Būkite visi laimingi,
būkite visi sveiki
ir visuomet prisiminkit:
širdys mūsų su jumis!

  

 
img01
Nuoširdus AČIŪ visiems mokytojams ir mokiniams, dalyvavusiems kalėdinėje akcijoje!