Tikybos mokytojų piligriminė kelionė į Trakus

Atgal

Tikybos mokytojų piligriminė kelionė į Trakus

  2018-05-10

Gegužės 10 d. vyko Kauno rajono ir Aleksoto dekanato tikybos mokytojų metodinė diena – piligriminė kelionė į Trakus, skirta Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, metams įprasminti. Į kelionę mokytojus lydėjo dekanas kunigas Gintaras Urbštas.

Kelionės metu mokytojai aplankė netoli Trakų esančią Angelų kalvą, kurioje stovi daugiau nei 30 žymių Lietuvos tautodailininkų sukurtų angelų skulptūrų, simbolizuojančių pasiaukojimą, tikėjimą, meilę, atjautą, bičiulystę, sveikatą bei kitas krikščioniškąsias vertybes. Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo vienuolyne apsilankiusius piligrimus sesuo Monika supažindino su vieno seniausių Lietuvos vienuolyno bei šv Benedikto bažnyčios istorija, papasakojo apie Šventojo Jono apaštalinių seserų vienuolyne vykstančius renginius bei edukacines veiklas vaikams ir suaugusiems, o vėliau pakvietė kelionės dalyvius bendrai šlovinimo maldai į vienuolyno koplyčią.

Piligriminės kelionės dalyviai taip pat dalyvavo šv. Mišiose Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje, o vėliau klausėsi pasakojimo apie stebuklingąjį Dievo Motinos paveikslą, jo kilmę, istoriją ir reikšmę Lietuvos ir Europos krikščioniškajai kultūrai. Po to, kaip ir dera Trakuose, išvykos dalyviai vaišinosi kibinais.